Mizérie a herní krize pokračuje......komentáře ke 4. a 5. kolu I. ligy malé kopané

29.04.2013 22:15

4. kolo I. ligy

1. FCM  :  POHÁROVÁ STŘEDA

1     :       7

K dalšímu zápasu jsme nastoupili proti Pohárovce, která se v letošním roce také trápí a chtěli jsme uhrát co nejlepší výsledek. Opět bez zraněných opor a tvůrců hry Filipa a Bratršáka a na poslední chvíli se bohužel omluvil i Máňa. První čtvrhodina byla dá se říci v naší režii, měli jsme několik šancí, které jsme však nedokázali proměnit, postupně se ale stále více dostávala do hry Pohárovka a Morkus ml. s Bačou nám pěkně zatápěli. V prvním poločase jsme dostali tři góly a opět jsme se úplně vytratili. Je také pravdou, že nebýt Vládi v brance, který nás opět podržel skvělými zákroky bylo by poločasové skore 1 : 3 mnohem horší. V druhé půli jsme hru otevřeli a hrál se vcelku dobrý fotbal, útok střídal útok a hra se přelévala ze strany na stranu, více však na tu naší :-) a dostali jsme další 4 kusy a bylo po nás. Lze si položit otázku, kdy jako tým konečně pochopíme, že ve dvou se bránit nedá a že po ztrátě míče je třeba se vrátit s hráčem,že je třeba hru roztáhnout do stran a útočníci musí napadat rozehrávku a dát tam trochu toho srdíčka....je to tak těžký pochopit ? Pohárovka nám dala lekci z jednoduchosti a po zásluze vyhrála. Výkon nebyl až tak špatnej, ale jedninej kdo si zasouží pochvalu je golman Vláďa, kterej pochytá v každým zápase hafo tutovek a chrání nás před dvojcifernejma dardama.

5. kolo I. ligy

1. FCM  :  WWW.ODBILA.CZ "A"

2     :      4

Tento zápas byl takříkajíc existenční neboť Odbila ještě stejně jako my nevyhrála a porazit ji znamenalo odpoutat se ze dna tabulky a mít výhodu vzájemného zápasu v konečném účtování. Zkraje jsme nehráli vůbec špatně a po úvodním inkasovaném gólu jsme se rychle oklepali a dokázali otočit na 2 : 1 v náš prospěch. Klíčovým okamžikem byla za stavu 2 : 1 neproměněná tutovka Zadražila po krásné kombinační akci. Odbila dokázala po naší chybě opět srovnat a poločas skončil smírně. Lze konstatovat, že jsme byli herně mírně nahoře a šlo o to dát nějaký gól. Což opět narušila naše chyba při autu, kdy Luky hodil aut přímo na nohy soupeře a protiútok skončil v naší síti. Odbila byla v tu chvíli na koni a my jsme tradičně přestali bránit a hrát svoji hru a opět jsme jim to usnadnili. Samozřejmě  byli i výjimky, Máňa, Urby a Křéna se bili jako lvi, i dědek Tomanovic běhal jak zamlada a tradičně Vláďa pochytal jen v druhém poločase minimálně 4 tutovky soupeře a byli jsme i blízko vyrovnání po šancích Máni a Urbyho. Odbila se po 3. gólu zatáhla a hrála na brejky a z jednoho z nich zahřmělo a po 4. gólu v naší síti bylo slovíno. Prohráli jsme existenční zápas a zapadli jsme zase o něco víc do sestupovýho bahna. Přesto je do konce ještě 7 kol a porazit se dá každý a proto doufám, že konečně se uzdraví někdo z tvůrců hry a že zkouškové období nám opět přinese výpomoc vysokoškoláků Radka a Alexe. A hlavně nutně potřebujeme vyhrát, protože čtyři prohry v řadě jsou dost frustrující. Tak chlapi snad příště a dáme do toho víc srdíčka - nic není ještě ztraceno :-)