Vstupujeme do jarních soutěží jihlavské malé kopané - komentář k zápasům 2. a 3. kola I.ligy

20.04.2013 12:35

Náš první zápas 1. kola s týmem JEŽEK "A"  na který jsme se všichni těšili byl kvůli sněžení a nezpůsobilému terénu zrušen a tak jsme  po pohárovém propadáku museli na svou šanci  napravit si reputaci  počkat až do II. kola.

**********    I. kolo by se předběžně mělo dohrávat 17. 6. 2013 - bude včas upřesněno zde a na FB profilu FC Mudrcové  ***************

2. kolo I. ligy  -  1. FCM  :   LITRPŮL

1           :          6

Zpočátku zápasu jsme si vytvořili několik výborných šancí, a kdybychom po deseti minutách vedli o tři branky, nikdo by se nemohl divit, protože jsme hráli pěkný kombinační fotba.l  Bohužel jsme se nechali ukolébat a přišel trest v podobě rychlých  a někdy i nešťastných ( 2 vlastní) gólů v naší síti. Zcela nesmyslně jsme přestali hrát a nechali vyniknout hráče soupeře a našeho brankáře, který pochytal co šlo (i nešlo). Druhý poločas byl plně v režii Litrpůlu a my jsme byli spíše v roli diváků, kteří nechali Litrpůl hrát svojí hru a nebyli jsme schopni vymyslet nic ke skorigování výsledku. Zatraceně špatný výkon a zasloužená prohra.

3. kolo I. ligy  -  1. FCM  :   KLASICI "A"

4           :          9

Hned zpočátku bylo jasné, že hvězně nabitý a značně omlazený kádr Klasiků hrající ve skvělé formě bude velice silným soupeřem a tak taktika byla jasná hned zkraje. Více bránit a chodit do  ojedinělých brejků a nenechat se vyprovokovat k bezhlavému útočení, tak jak to dovedeme jen my .-) Bohužel jsme velice rychle inkasovali a když jsme se konečně dostali do hry, tak už bylo pozdě. Přesto jsme v rozporu s tím co bylo napsáno v komentu MK odehráli velmi dobrý zápas a ikdyž výsledek tomu neodpovídá, nedali jsme Klasikům nic zadarmo. Náš brankář pochytal velkou řadu tutovek a předváděl obdivuhodný výkon, hodný aspoň zmínky v komentu MK. Co říci na závěr? Není umění hrát MK s mladíky, kteří hrají vyšší fotbalové soutěže (ikdyž kdysi směli hrát jen neregistrovaní hráči a bylo to zajímavější a asi spravedlivější), ale je třeba i chovat se fair play a nesnažit se zesměšňovat v závěru zápasu soupeře sebejistými výroky o desítce a podobně, což trochu pokazilo dojem z jinak výborné hry Klasiků. Zvlášť s ohledem na to, že z našeho týmu aktivně hraje kopanou pouze Filip a jsme ryzí amatéři hrající pro radost. Velmi špatný byl bohužel i výkon rozhodčího Bártů, který pískal dost jednostranně a bylo to znát. Věříme, že v tom nebyl úmysl, ale uznat gól po půlmetrovém přešlapu při autu, když byl hráči upozorňován ihned po vhození, dále posuzování výhod, rozehrávání standartek, fauly...  Ale určitě vyhrál lepší tým a tohle není výmluva jen konstatování.