Informace o nás

Tým 1. FC MUDRCOVÉ  sice oficiálně vznikl v roce 2003, ale nápad založit vlastní tým malé kopané byl dřívějšího data. Tehdy parta ojedinělých, oduševnělých a lehce sportovně založených teenagerů z jihlavské periferie" Na slunci" zjistila, že je již nebaví chodit tajně kouřit na "Plovku" a ani bezcílně kopat do míče na školním hřišti či házet šutry po mladších chlapcích, bo je olupovat o svačiny :-) Chtělo to nějakou akci. Po jednom z pravidelných víkendových špílů na školním plácku, padl nápad, že při současný formě zúčastněných by nebylo marné přihlásit se do soutěží jihlavské Malé kopané. Nápad se zalíbil, ale realizován byl až Lišák donesl na hřiště nový kopačky řkouc :" tak panáčci, koupil jsem si kopačky  tak to koukejte přihlásit nebo mně tatík zabije, že jsem zainvestoval prachy na svý budoucí vzdělání "........což byl silný argument, kterému se nedalo odolat :-)

Všem klukům bylo tehdy něco přes patnáct a základ tvořila parta, která se kamarádila už od základky : Filip TOMAN,Zbyněk LIŠKA,bratři PAVLOVIČOVÉ,Fabi SVOBODA, bratři PRÁŠKOVÉ, Zdenda PEROUTKA, Pavel Jude FRAJ, bratři HYKYOVÉ, David PADRNOS, a do brány se neustále vnucoval tehdy sotva dvanáctiletý Radek TOMAN a jeho argument, že má" formu jako kráva" ho nakonec zařadil do kádru, kde je dodnes. Tatík TOMAN, kterej hrál v té době malou kopanou již 15 let to udělal jednoduše. Po jednom z méně povedených zápasů svého týmu, který hrál v tu dobu 3. ligu toto peprně a nepublikovatelně okomentoval a posléze řekl historickou větu, díky níž ho musíme v mančaftu trpět až doposud :-) ..... " Tak hošánci, od příští sezony jdu hrát s váma a dám tý vaší hře důraz, lehkost a myšlenku. hrajete to jak ..... (cenzurováno)  a když se Filip nadechl, že by to okomentoval, byl nucen po slovech : " a nechci nic slyšet ," uznat otcovskou autoritu a podepsat přestupní lístek ..... Postupně přibývali další a v týmu se vystřídali nebo jej doplnili např. : Olda Heřman, Brnďa, Urby, chlapi Denevovic,Křéna, Láca, Drši, Bratršák,Lukáš Váca, Dejw,Máňa, Trny, Zadry, Vlaďas.....omlouvám se pokud na někoho zapomenu, ale mnohá jména už mi za těch deset let vypadla z hlavy.

Je pravdou, že angažmá a zkušenosti Tomana seniora nám zkraje  pomohly dát  hře disciplinu, řád a eliminovat chaos :-D  Po prvních dvou sezonách, kdy jsme drželi střed tabulky jsme poprvé postoupili do vyšší ligy. Tenkrát se ještě hrálo na škváře Sokola Bedřichov...... Taky se sluší dodat to, že jsme nikdy nebyli žádní excelentní fotbalisté, ale dobrá parta, která si uměla sáhnout na dno svých sil i s mnohem silnějšími soupeři a porazit je. Postupovali jsme každý rok a najednou jsme se zalekli - ano jsme ve vysněné první lize. Někteří z nás již nestačili výkonnostně na vyšší soutěž a tak vznikl i "B" tým, který vydržel hrát 5 let a před dvěma lety ukončil činnost - nutno říci, že kluci z béčka hráli velice dobře a je škoda, že se jich scházelo málo a určitě jejich krátké působení v jihlavské MK je důležité zmínit, protože většina z nich pomáhala vybojovat 1. ligu, za což jim patří dík. A co na závěr ???  Nehrajeme sice o přední příčky, nedisponujeme ligovými fotbalisty z FC Vysočina, ale fotbal nás pořád baví a v první lize se držíme už 6 let s jedinou pauzou, kdy jsme sestoupili, ale hned se zase vrátili :-)                     Na jaře 2013 jsme  byli  ve velkých  potížích se sestavou, někteří odešli na vysoké školy, některým skončilo hostování a také nás hodně pronásledovala zranění. Následkem toho všeho byl sestup do II. ligy. Na podzim 2013 jsme se hledali a opět zranění, slabá docházka a postupné deziluze z konečného 8. místa. Doplnili jsme přes zimu kádr, přišli Jindra Dáňa, Honza Žila, Choze Mutl. Odešel Zadry (Pohárová Středa), který nechtěl hrát druhou ligu a neustál poslední dvě sezony, kdy se nedařilo. V poháru jsme letos vypadli hned v prvním kole, což nebyla moc dobrá vyhlídka na jarní sezonu 2014.... Nicméně mančaft se po úvodní remíze s Aylem začal pomalu sehrávat a  výsledkem zlepšené hry byly  výhry s Eurovií a Litrpůlem. Opět jsme začali hrát hezký fotbal a hlavně se tvoří výborná parta jako před lety, což je dobře.

Současný užší kádr tvoří : S. TOMAN, F. TOMAN, R.TOMAN, V. JIRKŮ,  L. VÁCA, M. KŘENEK, P. URBÁNEK, J. MAN, T. HOBZA, J. ŽILA, J.DÁNA, J. MUTL

Sportu zdar :-)